Nasi partnerzy:

Amicus

Separator komórkowy umożliwiający pobieranie wysokiej jakości preparatów od dawcy oraz optymalizacji i oszczędności kosztów przy produkcji KKP. Separator umożliwia zawieszanie płytek w PAS i automatycznie przelicza ilość dodanego płynu wzbogacającego.  Zaprojektowany w taki sposób by sprostać wymaganiom przy różnych ustawieniach poboru. Wsparcie techniczne ze strony producenta umożliwia dostosowanie procedury do własnych potrzeb.

Program DXT dostępny wraz ze separatorem umożliwia przesyłanie oraz gromadzenie danych po każdej procedurze oraz późniejszą ich analizę.

Oprogramowanie separatora Amicus umożliwia kalkulację zebranej liczby  płytek od dawcy oraz daje możliwość różnych kombinacji donacji. System ten umożliwia nam poszerzenie grona potencjalnych dawców bez dyskwalifikacji ze względu na mniejszą wagę dawcy.

 

Aurora

Zautomatyzowany system do procedury poboru osocza, której produktem jest osocze o wysokich parametrach.

System rozdziela krew pełną do skoncentrowanych komponentów komórkowych i wysokiej jakości osocza, które zostaje później zmagazynowane w pojemniku odbiorczym.

System Aurora łączy w sobie niezawodność  oraz nowoczesność, które w konsekwencji wpływają na wydajność  i pozytywne doświadczenia operatorów.

  • Interaktywny ekran dotykowy z intuicyjnym menu i ikonami
  • Możliwości transmisji  i zarządzania danymi przez  Fenwal DXT Relay
  • Skanowanie kodów kreskowych, ID operatora, pojemników i innych
  • Ulepszony system powiadamiania alarmowego i nowa pomoc graficzna przy rozwiązywaniu umożliwia szybko i bezstresowo  zakończyć alarm
  • Możliwość sterowania i  modyfikacji przepływu w żyłach
  • Elegancki, nowoczesny profil, który zapewnia pozytywne wrażenie centrum

CompoDock

Zgrzewarka do sterylnego łączenia drenów medycznych. Urządzenie wykorzystuje opatentowaną metodę wykonywania sterylnych połączeń bez używania jednorazowych nożyków. Zapewnia ona skuteczność połączenia przy zachowaniu przystępnej ceny za zgrzew.

Zgrzewarka CompoDock® umożliwia łączenie drenów pustych z pełnymi, pełnych z pełnymi, pustych z pustymi oraz drenów o różnych średnicach. Odpadowe odcinki drenów po procesie łączenia pozostają zamknięte, co sprawia że CompoDock® polecany jest wszędzie tam gdzie nawet minimalne pozostałości preparatów są niezmiernie cenne.

CompoDock® wyposażony jest w układ kontrolny monitorujący przebieg procesu łączenia od momentu umieszczenia drenów w zaciskach, aż po końcową ocenę jakości wykonanego połączenia.

Opcjonalnym wyposażeniem zgrzewarki do sterylnego łączenia drenów jest system zbierania danych dotyczących procesu zgrzewania składający się ze skanera kodów kreskowych współdziałającego ze specjalnym oprogramowaniem. Jeden system dokumentacji może współpracować nawet z 16 urządzeniami.

 

Pojemniki wykonane z najwyższej jakości PCV odpornego na wirowanie i zapewniającego bezpieczeństwo w czasie mrożenia osocza. Dren czerpalny zakończony jest ostrą igłą zapewniającą komfort dawcy w czasie nakłucia. Na drenie znajduje się osłonka, służąca do trwałego zabezpieczenia igły po pobraniu. Krućce są przeźroczyste i łatwe do łamania przez operatora. Występują także w wersji z krućcami automatycznymi Compoflow. Etykiety na pojemnikach są wyposażone w kody kreskowe oraz piktogramy. Oferowane konfiguracje:

  • potrójne góra/dół
  • potrójne góra/góra.

CompoGuard Plus

Wagomieszarka zapewniająca stałą kontrolę objętości krwi pobieranej podczas donacji oraz dokładne mieszanie jej z antykoagulantem.

Krew może być zbierana do dowolnego tradycyjnego systemu pojemników na krew, a także, dzięki specjalnemu uchwytowi na szalce, do pojemników ze zintegrowanymi filtrami „in-line”.

Donacja kończona jest automatycznie poprzez zaciśnięcie zaworu po zebraniu żądanej objętości. Zawór ten wyposażony jest w detektor, który w przypadku niewłaściwego umieszczenia drenu aktywuje alarm.

Urządzenie posiada bardzo czytelny wyświetlacz ciekłokrystaliczny, na którym znajdują się wszystkie informacje na temat odbywającej się donacji tj. czas jej trwania, zebrana objętość, objętość docelowa, informacja o przepływie, a także bieżąca data i godzina.

Komputer PC z zainstalowanym oprogramowaniem Donationmaster  służy do zbierania wszystkich niezbędnych danych dotyczących donacji oraz zarządzania pracą urządzeń do niego podłączonych. Następnie informacje transmitowane mogą być drogą radiową lub przewodową do istniejącego systemu komputerowego centrum krwiodawstwa.

Wszystkie komunikaty wyświetlane przez wagomieszarkę są w języku polskim.

 

CompoMat G5

Automatyczna prasa do preparatyki krwi wyposażona w system automatycznego łamania krućców.

Urządzenie wyposażone jest w dwie wagi do pomiaru mas pozyskanych preparatów, wierzchnią prasę pozwalającą na kontrolowane dodawanie roztworów wzbogacających oraz skaner kodów kreskowych. Sześć głowic zaciskająco-zgrzewających steruje przepływem składników krwi w czasie procesu preparatyki, umożliwiając jednocześnie segmentację drenów. Trzyczęściowa prasa gwarantuje uzyskanie preparatów najwyższej jakości z nieosiągalną dla innych szybkością i powtarzalnością. 
Komputer PC zarządzający pracą pras, umożliwia użytkownikowi elastyczną modyfikację programów preparatyki oraz transmisję danych dotyczących procesu do centralnego systemu informatycznego. To wszystko zapewnia możliwość preparatyki wszystkich rodzajów pojemników w każdej konfiguracji.

Composeal Mobilea II

Przenośna zgrzewarka do drenów medycznych. Jest na tyle lekka i niewielka, że mieści się w kieszeni fartucha. Pojemny akumulator umożliwia wykonanie kilkuset zgrzewów bez konieczności doładowywania w czasie pracy. Ładowanie kompletnie wyczerpanego akumulatora zajmuje mniej niż jedną godzinę, a sam proces ładowania nie wymaga nadzoru użytkownika. Zgrzew posiada perforację ułatwiającą rozdzielenie segmentów. Zgrzewarka wyposażona jest we wskaźnik informujący o stopniu naładowania baterii oraz sygnał dźwiękowy sygnalizujący jej rozładowanie. Dodatkowo system kontrolny zgrzewarki monitoruje czy zgrzew został wykonany prawidłowo i czy jest szczelny.

Zgrzewarka Composeal Mobilea II dostarczana jest wraz z ładowarką oraz sztywną walizką transportową.

Composeal Universal

Stacjonarna zgrzewarka do drenów medycznych przeznaczona do dużych obciążeń.

Urządzenie posiada system dostosowujący moc zgrzewania do średnicy drenu (od 1 do 6 mm) oraz materiału z jakiego jest on wykonany. Zgrzew posiada perforację ułatwiającą rozdzielenie segmentów. System kontrolny zgrzewarki monitoruje czy zgrzew został wykonany prawidłowo i czy jest szczelny.

Głowica zgrzewająca może zostać rozebrana w celu oczyszczenia elektrod bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Dodatkową zaletą urządzenia jest możliwość przyłączenia dodatkowej ręcznej głowicy zgrzewającej zwiększającej jego funkcjonalność.

Composelect RCC

Pojemniki z filtrem in- line do KKcz, wykonane z najwyższej jakości PCV odpornego na wirowanie i zapewniającego bezpieczeństwo w czasie mrożenia osocza. Dren czerpalny zakończony jest ostrą igłą RT zapewniającą komfort dawcy w czasie nakłucia, która posiada zintegrowaną osłonkę do zabezpieczenia igły po wykłuciu. Krućce są przeźroczyste i łatwe do łamania przez operatora. Występują także w wersji z krućcami automatycznymi Compoflow Etykiety na pojemnikach są wyposażone w kody kreskowe oraz piktogramy. Filtr in-line znajduje się na drenie między pojemnikiem pustym a pojemnikiem z roztworem SAGM i służy do usuwania leukocytów z koncentratu krwinek czerwonych bezpośrednio po rozdziale krwi pełnej na składniki.

Composelect WBC

Pojemniki z filtrem in- line do  krwi pełnej, wykonane w tej samej technologii co pojemniki z filtrem do KKcz. Filtr umieszony jest na drenie pomiędzy pojemnikiem macierzystym a pozostałymi pojemnikami. Służy do usuwania leukocytów z krwi pełnej. Uzyskujemy w ten sposób ubogoleukocytarny koncentrat krwinek czerwonych oraz osocze.

CompoStop

Zestawy do półautomatycznej filtracji krwinek płytkowych wykonywanej za pomocą prasy ręcznej lub automatycznej. Pozwalają na mniejsze straty krwinek płytkowych w stosunku do filtracji tradycyjnej. Zestaw złożony jest z drenów, służących do  jałowego przyłączenia kożuszków leukocytarno-płytkowych, pojemnika zbiorczego, filtra, oraz pojemnika odbiorczego służącego do przechowywania preparatu UKKcz.

COM.TEC

Platforma łącząca aplikacje stosowane w krwiodawstwie z procedurami leczniczymi wykonywanymi w ośrodkach klinicznych.

Podstawowym zastosowaniem tego urządzenia w krwiodawstwie jest pobór płytek przy użyciu pojedynczego lub podwójnego wkłucia. Urządzenie umożliwia uzyskanie jednostki terapeutycznej ubogoleukocytarnego koncentratu krwinek płytkowych bez filtrowania w czasie poniżej 60 minut.

Pierwszorzędne zalety separatora komórkowego COM.TEC® to możliwość jego wszechstronnego stosowania w terapii oraz wyjątkowa – prosta, intuicyjna obsługa.

Pobieranie komórek macierzystych z krwi obwodowej z wysoką wydajnością nawet przy przepływie 10 ml/min, możliwość doboru procedury do stopnia mobilizacji pacjenta, procedura oczyszczania szpiku kostnego pobieranego od pacjentów opornych na mobilizację – wszystko to czyni z separatora komórkowego COM.TEC® idealne narzędzie do stosowania w ośrodkach zajmujących się leczeniem schorzeń układu krwiotwórczego.

Dodatkowo bardzo wydajne procedury wymiany osocza, wymiany erytrocytów (z kalkulatorem erytrocytów) oraz procedury deplecji erytrocytów, trombocytów czy leukocytów sprawiają, że separator komórkowy COM.TEC® to najlepszy wybór dla szpitala chcącego w sposób najbardziej efektywny wykonywać zabiegi terapeutyczne oparte na aferezie.

Filtry BioP

Filtry do filtracji koncentratu krwinek płytkowych zarówno przed wydaniem jak i przed przechowywaniem. Zestaw składa się z drenu, filtra oraz pojemnika odbiorczego do przechowywania preparatu ubogoleukocytarnego KKP.

Filtry BioR

Filtry do usuwania leukocytów z  koncentratu krwinek czerwonych zarówno przed wydaniem jak i przed przechowywaniem. Zestaw składa się z drenu, filtra oraz pojemnika odbiorczego służącego do przechowywania preparatu ubogoleukocytarnego KKcz.